MUŽ VYSADIL STROMY V TVARE GITARY AKO PAMIATKU NA JEHO MILUJÚCU ŽENU

MUŽ VYSADIL STROMY V TVARE GITARY AKO PAMIATKU NA JEHO MILUJÚCU ŽENU

Páči sa Vám článok? Podporte ho ZDIEĽANÍM

Toto veľkolepé dielo v tvare gitary sa nachádza v poľnohospodárskej oblasti Argentíny “pampy” a skladá z viac než 7000 cyprusov a eukalyptov. Má viac ako kilometer na dĺžku a je viditeľné nielen pre lietadlá, ale dokonca aj pre satelity! Môže to vyzerať ako krásne umenie, ale príbeh ktorý sa pod týmto dielom skrýva Vás neuveriteľne dojme!

muz-vysadil-stromy-v-tvare-gitary-pre-svoju-zenu-1

Gitarový les bol zasadený farmárom menom Pedro Martin Ureta. Momentálne má 71 rokov a bol to on a jeho štyri deti, ktoré zasadili pred každučký stromček pred desaťročiami. Inšpirácia prišla od Pedrovej manželky, Graciela Yraizoz, ktorá si všimla farmu, keď v jeden deň letela v lietadle nad Pampou, ktorá vyzerala ako nádoba na mlieko. Graciela vyhlásila, že by mali ešte krajšiu farmu a rozhodla sa pre tvar gitary, pretože odjakživa milovala tento nástroj.

muz-vysadil-stromy-v-tvare-gitary-pre-svoju-zenu-2

Potom sa jedného dňa v roku 1977 sa náhle zrútila. Mala prasknutú lebku a zomrela ako 25-ročná krátko potom to incidente. O pár rokov neskôr sa Pedro rozhodol vzdať česť svojej zosnulej manželke a vytvoriť les v tvare gitary, o akom vždy snívala.
S pomocou svojich detí, zasadili a starali sa o zhruba 7000 stromov. Pán Ureta priznáva, že videl iba fotografie ich gitarového lesa, pretože kvôli traumatickej udalosti v jeho mladosti sa bojí lietania.

muz-vysadil-stromy-v-tvare-gitary-pre-svoju-zenu-3

Kliknite tu a pozrite si Gitaru aj na mapách Google.

muz-vysadil-stromy-v-tvare-gitary-pre-svoju-zenu-4 muz-vysadil-stromy-v-tvare-gitary-pre-svoju-zenu-5

Graciela Yraizoz

muz-vysadil-stromy-v-tvare-gitary-pre-svoju-zenu-6

 

Zdroje:

Wall Street Journal
Atlas Obscura

 

Pozrite si aj: 22 OBRÁZKOV DETÍ A ICH RODIČOV V ROVNAKOM VEKU!

Zdroj: